Η ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro αξιοποιεί την καταπραϋντική δράση του γλυκυρρητινικού οξέος και της αλλαντοΐνης με σκοπό να ανακουφίσει τα ερεθισμένα ούλα. Η σύνθεσή της με χλωρεξιδίνη καταπολεμά τη συσσώρευση πλάκας και προσφέρει ισχυρή αντιβακτηριακή δράση. Η διπλή της δράση, στο πλαίσιο καθημερινής χρήσης για 1 μήνα θεραπείας, αντιμετωπίζει τόσο τα παθογόνα βακτήρια όσο και τον ερεθισμό των ούλων. Πρόκειται για μια εύκολη στη χρήση ζελ-πάστα που παρατείνει την αποτελεσματικότητα της αποτρύγωσης (καθαρισμός) μετά από ένα μήνα χρήσης.
Πλεονέκτημα
Διπλή δράση με καταπραϋντική και εξυγιαντική αποτελεσματικότητα.
Οφέλη
• ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ τα ταλαιπωρημένα ούλα χάρη στο γλυκυρρητινικό οξύ.
• ΕΠΑΝΑΜΕΤΑΛΛΙΚΟΠΟΙΕΙ το σμάλτο χάρη στο Fluorinol®.
• ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ το βούρτσισμα συμβάλλοντας στην ενίσχυση των ούλων μέρα με τη μέρα.