Ποιος είναι έτοιμος να δείξει τα δόντια του στα τέρατα άμα τολμήσουν να εμφανιστούν στο μπάνιο; Οι μικροί ήρωες! Η οδοντόβουρτσα ELGYDIUM Kids Monster για παιδιά ηλικίας 2 έως 6 ετών έχει σχεδιαστεί ειδικά για μικρά στόματα. Οι υψηλής ποιότητας, εύκαμπτες και τέλεια αποστρογγυλεμένες ίνες από νάιλον είναι απαλές προς τα νεογιλά δόντια και τα ούλα, μετατρέποντας το βούρτσισμα σε μια καθημερινή ευχάριστη στιγμή. Οι ίνες έχουν ένα κοίλο κόψιμο για να ταιριάζουν στην επιφάνεια των νεογιλών δοντιών προσφέροντας πλήρη καθαρισμό. Οι χρωματιστές ίνες στη μέση της κεφαλής βοηθούν τα παιδιά να εφαρμόσουν τη σωστή ποσότητα οδοντόκρεμας. Η εργονομική λαβή της που δεν γλιστράει, διακοσμημένη με διασκεδαστικά τερατάκια, εφαρμόζει εύκολα στο χέρι, ακόμη και όταν είναι βρεγμένη. Η μικρή βεντούζα στη βάση της τής επιτρέπει να στέκεται όρθια, έτοιμη να κυνηγήσει τα φαντάσματα της τερηδόνας.
Πλεονέκτημα
Μια μαλακή, διασκεδαστική και εργονομική παιδική οδοντόβουρτσα που τα βοηθά να εφαρμόσουν τη σωστή ποσότητα οδοντόπαστας.
Οφέλη
• ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ για να ενθαρρύνει τα παιδιά να βουρτσίζουν τα δόντια τους.
• ΕΡΓΟΝΟΜΙΚΗ και μαλακή για τα νεογιλά δόντια και τα ούλα.
• ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ και χρωματιστές ίνες στη μέση ώστε να βοηθούν τα παιδιά να εφαρμόσουν τη σωστή ποσότητα οδοντόκρεμας.